УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

СЕМІНАР "ПРИНЦИПИ ПОШУКУ, ВІДБОРУ ТА ПУБЛІКАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЗБІРНИКА ДОКУМЕНТІВ «ПОЛЯКИ НА ХАРКІВЩИНІ»"

22-23 жовтня 2015 р. в університеті відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Принципи пошуку, відбору та публікації історичних матеріалів для підготовки збірника документів "Поляки на Харківщині"». Захід був організований історичним факультетом спільно з Українсько-польським академічним центром науки та культури, Центральною науковою бібліотеку та проходив за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Харкові. У семінарі взяли участь викладачі з Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні доктори Артур Гурак і Кшиштов Лятавець.

22 жовтня на семінарі головна увага була сфокусована на джерелознавчому аспекті  історичних досліджень. Доповіді були присвячені метричним книгам Католицької церкви на Харківщині, джерелам та методам дослідження губернського чиновництва як соціальної групи, польських біженців у добу Першої світової війни на Харківщині, біографічному та просопографічному аналізу джерел з історії польської професури та студентства в Харківському університеті в ХІХ – на початку ХХ ст. Також учасники семінару обговорили  принципи відбору та публікації документів у майбутньому збірнику "Поляки на Харківщині", представлено вже реалізовані проекти з публікації документів, присвячених історії національних меншин на Харківщині та в інших регіонах України.

СЕМІНАР

23 жовтня учасники семінару ознайомилися з документальними та книжковими пам’ятками, що зберігаються у Відділі книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, та оглянули виставку «Польські стародруки, які зберігаються в Центральній науковій бібліотеці ХНУ імені В.Н.Каразіна».

СЕМІНАР

 

Увечері в ЄрміловЦентрі відбувся майстер-клас із просопографії та генеалогії. Учасники майстер-класу поділилися з аудиторією порадами, щодо встановлення власного родоводу та реконструкції родинних зв'язків. Були розглянуті найбільш інформативні види джерел та принципи їх обробки.

СЕМІНАР