УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

У ХАРКОВІ ВСТАНОВИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ЮЗЕФУ ПІЛСУДСЬКОМУ

У ХАРКОВІ ВСТАНОВИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ЮЗЕФУ ПІЛСУДСЬКОМУЮзеф Пілсудський у кінці 1880 років вчився в Харківському імператорському університеті на медичному факультеті. Його студентські роки були пов'язані з політичними протестами - після першого курсу Юзефа звинуватили в підготовці замаху на життя імператора Олександра третього і засудили до 5-річного адміністративного посилання. Там він затвердився у своїх політичних поглядах прибічника польської незалежності. Також, Юзеф Пілсудський був одним з іноземних ідеологів незалежної Української держави.

Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський відмітив: "Пан Пілсудський - це незвичайна людина для поляків, я думаю, що дуже важливий і для стосунків поляків і українців. Він дійсно сказав: не буде незалежної Польщі без незалежної України. Я думаю, що зараз ці слова дуже актуальні. І ми повинні, поляки і українці, про це пам'ятати".

Меморіальну дошку встановили на вулиці Університетській, 16, де розташовувалася перша будівля Харківського імператорського університету, а зараз - Українська державна інженерно-педагогічна академія.

Відкриття пам'ятної таблички приурочили до національного свята незалежності Польщі, яке відзначається 11 листопада.