УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "МИКОЛА КОПЕРНИК. ЖИТТЯ І ТВІР"

Відкриття виставки "Микола Коперник. Життя і твір", підготовленій Архівом Польської Академії Наук, відбулося за підтримки Генерального Консульства РП у Харкові. Захід проходив за участі Генерального Консула Республіки Польща у Харкові Януша Яблонського, консула Яна Здановського, проректора Каразінського університету професора Заріфа Назирова, директора Науково-дослідного інституту астрономії Вадима Кайдаша, керівника Українсько-польського центру Тетяни Біткової, викладачів і співробітників університету, студентського співтовариства.

 ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ Професор Назиров передав присутнім слова вітання від ректора університету, академіка Віля Бакірова, відмітив те, що «символічним є відкриття виставки саме в приміщенні Науково-дослідного інституту астрономії, керівництво і працівники якого активно займаються також просвітницькою роботою, популяризують астрономію".  Директор НДІ астрономії отримав у подарунок від керівництва університету телескоп.

Генеральний Консул Януш Яблонський зробив акцент на різноманітності наукових інтересів Миколи Коперника, який виступав не лише астрономом, але і лікарем, а також підкреслив важливість вивчення наукової спадщини ученого: "Довгі роки досягнення Миколи Коперника не визнавалися. Проте зараз ця людина перетворилася на своєрідний польський бренд, яким ми дуже пишаємося".

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ

Вадим Кайдаш відмітив значний внесок Миколи Коперника у розвиток астрономії як науки і підкреслив, що традиції астрономічних спостережень в Каразінському університеті мають більш, ніж двохсотлітню історію.

З матеріалами виставки та віхами життя Миколи Коперника, різним напрямами діяльності та науковою спадщиною гостей ознайомив доцент кафедри астрономії фізичного факультету Дмитро Станкевич

Відвідати виставку "Микола Коперник. Життя і твір" можна в Науково-дослідному інституті астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна до 30 квітня.

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ