УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПЕРСПЕКТИВИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ КАРАЗІНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ»

Участь у круглому столі також взяли представники Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, Українсько-Німецького академічного центру, Українсько-Польського центру науки та культури, Українсько-франкофонного академічного центру, Центру українських студій імені Д. І. Багалія.

Метою заходу було презентувати перспективні наукові розробки молодих вчених ХНУ імені В.Н. Каразіна, досвід успішної міжнародної співпраці та ключові напрямки діяльності міжнародних центрів Каразінського університету

МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПЕРСПЕКТИВИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ КАРАЗІНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ»Ян Здановський привітав учасників круглого столу та підкреслив важливість встановлення партнерських відносин між українськими та польськими вищими навчальними закладами: «Ми прагнемо розвивати напрям академічної співпраці польських вишів з Україною та, зокрема, Харковом. Консульство підтримує багато програм обміну студентів між Польщею та Україною».

На відкритості та прагненні до співробітництва з українськими вишами акцентував також Лукаш Томік, який презентував Центр польських правових наук – новий проект Варшавського університету щодо міжнародної мобільності: «Ми маємо намір організовувати конференції, круглі столи, як можливість постійної наукової співпраці. З іншого боку, ми координуватимемо обмін студентами між Польщею та Україною». Лукаш Томік наголосив також, що перше іноземне представництво центру відкрито у Києві та найближчим часом розпочне роботу програма двотижневого стажування українських молодих науковців, які здійснюють дослідження у галузі права та адміністрування.

У рамках круглого столу відбулася презентація наукових здобутків аспірантів Каразінського університету та виступи учасників програм академічної мобільності – представників університету. Зокрема досвідом наукового стажування в рамках премії імені Івана Виговського у Лодзинської Політехніці та Вармінсько-Мазурському університеті поділилася заступник декана екологічного факультету, завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доцент Надія Максименко.

МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПЕРСПЕКТИВИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ КАРАЗІНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ»Про досвід успішної міжнародної співпраці та можливості участі у міжнародних наукових заходах присутнім розповіли представники академічних центрів Каразінського університету. Зокрема директор Українсько-Польського центру науки та культури Тетяна Біткова презентувала польські стипендіальні програми.