УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР та 100-річчя відродження Польської Державності»

Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР  та 100-річчя відродження Польської Державності»

            Співорганізатори наукового форуму – полоністичні центри Каразінського університету, ХНУМГ імені О. М. Бекетова та Чорноморського національного університету імені Петра Могили, а також університет імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні та університет імені Миколая Коперника в Торуні.                    

       Відкриттю конференції передувала презентація виставки «Українські сліди на Пйотрковській землі» (Документи архіву в Пйотркові Трибунальському, Польща), яку відкрито в Музею історії університету.

       В конференції взяли участь 10 професорів з 6 відомих польських університетів та близько 50 вчених українських ВНЗ. В рамках конференції працювали три секцій: «Українці та поляки в умовах Першої світової війни», «Україна у 1918 році: державотворчі процеси» та «1918 рік як точка біфуркації Новітньої історії Центрально-Східної Європи». Крім того, 28 вересня відбувся круглий стіл «Українсько-польські відносини 1918-1921 рр.: уроки історії та виклики сучасності».

Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР  та 100-річчя відродження Польської Державності»  Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР  та 100-річчя відродження Польської Державності»

 

       

 

 

       

 

 

     В Українсько-польському центрі працювала перша секція конференції, модераторами якої були д.іст. наук, професор університету імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Маріуш Коженьовський та д.іст. наук, проф. Дмитро Чорний.

      В презентації виставки та роботі конференції взяли участь Генеральний Консул РП у Харкові пан Януш Яблонський та консул ГК РП у Харкові пан Ян Здановський.