УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПОЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА АКАДЕМІЧНОГО ОБМІНУ (NAWA)

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ ПОЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА АКАДЕМІЧНОГО ОБМІНУ (NAWA)

Програма ім. Станіслава Улама

Конкурс заявок на участь у програмі триватиме з 15 січня по 15 квітня 2020 р.

Оголошення результатів заплановано на жовтень 2020 року, тоді як проєкти можуть розпочатися з січня 2021 р.

Програма дозволяє приїхати до Польщі як визнаних, так і перспективних вчених-іноземців, які мають принаймні ступень кандидата наук і зміцнять науковий потенціал польських підрозділів та приєднаються до їх наукової діяльності, насамперед науково-дослідних проєктів та дидактики. Претенденти повинні мати польське громадянство.

Перебування іноземних вчених може тривати від 6 до 24 місяців.

Програма включає прибуття, які мають на меті:

1) проходження першого чи наступного після аспірантського стажування;

2) проведення наукових досліджень, у тому числі у співпраці з польськими вченими чи дослідницькими групами;

3) отримання матеріалів для дослідження або наукового видання;

4) проведення занять у приймаючому ЗВО.

У заявці претендент подає план наукового перебування, додає запрошення від польського приймаючої організації, що підтверджує бажання прийняти його на необхідний період, та вказує безпосереднього керівника, відповідального за координацію запланованої наукової діяльності.

Програма передбачає фінансування стипендії, яка покриває витрати на утримання Бенефіціара в розмірі 10000 злотих на місяць та допомогу на мобільність.

 

Програма ім. Наполеона Цибульського

У другій половині 2020 року NAWA планує оголосити конкурс на участь у програмі ім. Наполеона Цибульського. Програма пропонує співфінансування працевлаштування іноземного вченого із видатними науковими досягненнями та його проектної групи на термін 36-48 місяців. Проєкти можуть мати науковий або навчально-дослідницький характер. Реалізація проектів розпочнеться у 2021 р.

Оферта візитів у рамках програми має на меті реалізацію міжнародних договорів та міжуніверситетських угод про двостороннє співробітництво і включає обмін студентами та науковцями на основі подібних договорів.

У рамках Програми можливі візити, метою яких є:

1) проходження наукового стажування;

2) часткове навчання;

3) завершення вищої освіти (бакалавріат, магістратура, аспірантура); цьому може передувати підготовчий курс;

4) ознайомчий візит;

5) пошук матеріалів для наукової праці;

6) проведення занять у приймаючому осередку;

7) інші форми або форми наукової чи академічної діяльності, пов'язані з навчанням, виконанням дисертаційних досліджень чи наукових робіт.

Перебування за програмою може тривати від 5 днів до 12 місяців у певному навчальному році.

 

Програма Літніх курсів польської мови та культури

Мета Програми – навчити та пропагувати польську та польську культуру за кордоном шляхом надання іноземним студентам та викладачам польської мови взяти участь у безкоштовних три- та чотиритижневих курсах польської мови та культури, що організовані у Польщі. Програма включає курси польської мови на рівнях А1-С2, лекції з польської історії та культури, поїздки, відвідування виставок, інтеграційні зустрічі та зустрічі з поляками.

Підписуючи договір з NAWA, бенефіціари зобов'язуються фінансувати витрати на поїздки до Польщі та назад. Іноземцям, які беруть участь у літніх курсах, надаються мовні заняття та культурна програма та забезпечується розміщення та харчування, а також стипендія в розмірі 500 злотих (700 злотих для викладачів іноземних мов польської мови в іноземних академічних центрах).

 

Програма для студентів полоністики і польських студій POLONISTA

Метою програми є просування польської мови у світі та підтримка іноземців, які навчаються в рамках польських студій та програм, що реалізуються в зарубіжних академічних осередках, дозволяючи їм навчатися протягом одного або двох семестрів в обраному державному університеті Польщі.

Мова навчання - польська.

Бенефіціари підписують договір з NAWA на один або два семестри та отримують стипендію в розмірі 1250 злотих на місяць (бакалавріат) або 1500 злотих на місяць (магістратура).

У 2020 р. в рамках програми до Польщі зможуть приїхати вчені, які проводять польські дослідження. У цьому випадку стипендія ідентична ставкам, зазначеним у програмі Улама.

 

Програма для Полонії ім. Генерала Владислава Андерса

Стипендіальна програма реалізує припущення "Урядової програми співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном на 2015-2020 роки". Програма створює можливість для молодих людей польського походження навчатися в Польщі та вдосконалювати свої знання польської мови.

 

Стипендіальна програма ім. Стефана Банаха

Програма передбачає навчання на другому рівні вищої освіти (магістратура) і призначена для осіб, які здобули вищу освіту першого рівня (освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр), або навчаються  на останньому курсі бакалавріату за спеціальностями, які відносяться до точних, природничих і технічних наук.

Програма дає право на навчання / продовження навчання та місячний мовний курс або річний / семестровий курс із наданням стипендії або на навчання у магістратурі.

Стипендія NAWA призначена для співфінансування витрат на життя і виплачуватиметься через університет максимум на 12 місяців у конкретному навчальному році. 

Кандидати, зацікавлені в участі у стипендіальній програмі, повинні подати заявки польською чи англійською мовами через систему ІКТ NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login до 16 березня 2020 року до 15.00.

 

Детальніша інформація доступна на сайті NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login

За консультаціями просимо звертатися до Українсько-Польського центру Каразінського університету: upc.univer.kharkov.ua; e-mail: poland@karazin.ua