УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ПОЛЬСЬКЕ НАЦІОНАЛЬНЕ ЧИТАННЯ У ХАРКОВІ

Ю. Словацький завершив драму було в грудні 1834 року в еміграції під час дискусії про причини недавньої поразки польського повстання і прийдешню долю народу, а через п’ять років її було видано в Парижі.

«Балладина» Юліуша Словацького є елементом нашої ідентичності, польської культури і польської душі», – сказав Президент Республіки Польща Анджей Дуда, який разом із дружиною Агатою Корнхаузер-Дудою відкривав міжнародне дев’яте Польське Національне Читання у Саськіх садах у Варшаві.

У Харкові Польське Національне Читання відбулося в ошатному сквері Політехнічного інституту. Молода і талановита режисерка пані Наталія Муравйова створила унікальний костюмований спектакль за «Балладиною» Юліуша Словацького, акторами в якому стали шанувальники і знавці польської культури – співробітники Генерального Консульства Республіки Польща, теперішні і нещодавні учні та викладачі  Харківського товариства польської культури, випускники  НТУ «ХПІ», працівники Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, Каразінського університету, а також польська студентка, яка спеціально приїхала в Україну на Читання.  

Учасників і гостей святкової імпрези привітали віцеконсул Генерального Консульства Республіки Польща пані Барбара Качмарчик (яка й сама блискуче зіграла в виставі роль Канцлера) і директор польської школи пані Діана Кравченко. 

Філігранна акторська гра, щирі оплески, квіти, спільна світлина глядачів і артистів, перспективні творчі мрії стали провідними оптимістичними ознаками Польського Національного Читання в Харкові.