УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

 • ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

  15.02.2021  30-річчя Вишеградської групи. З нагоди ювілею Генеральне Консульство РП у Харкові переказав Каразінському університету календарі, у яких представлені роботи переможців міжнародного мистецького конкурсу, організованого Міністерством закордонних справ Республіки Польща та Асоціацією графічних дизайнерів для учасників з Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

  17.11.2020 – презентація програм післядипломного навчання та академічної пропозиції на 2021/2022 навчальний рік Європейського коледжу в Натолін (Варшава). 

  07-10.11.2020  відбувся XX Відкритий фестиваль польської та української музики імені Кароля Шимановського під патронатом Департаменту культури Харківської міської ради та Генерального консульства Республіки Польща в Харкові.

  14.10.2020 – День національної освіти (День вчителя) в Польщі.

  20.09.2020 – 25-річний ювілей польської школи «Polonia».

  06.09.2020 – Польське Національне Читання, присвячене видатному твору польського романтизму «Балладина» Юліуша Словацького.

  10.02.2020 – вручення сертифікатів випускникам курсів польської мови Українсько-Польського академічного центру науки та культури.

  25-28.01.2020 – тренінг «Управління в українських органах місцевого самоврядування для лідерів, менеджерів середньої ланки, фахівців державної служби» (готель «Ramada Encore Kyiv»).

  28-29.01.2020 – візит делегації Центру Studium Europy Wschodniej Варшавського університету на чолі з директором Яном МАЛІЦЬКИМ. 215 річниця Каразінського університету, відкриття музею астрономії і засідання Асамблеї наукових рад.

  29.10.2019 – презентація на економічному факультеті університету програм післядипломного навчання Європейського коледжу в Натоліні (Варшава).

  20.09.2019 – презентація альбому робіт найвидатнішого фотографа і першого у Харкові кінооператора поляка Альфреда Федецького.

  19.09.2019 – вихід з друку збірнику матеріалів міжнародної наукової конференції "1918 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР та 100-річчя відродження польської державності".

  16.09.2019 – ХХІ засідання Консорціуму Варшавського університету і українських університетів. Святкування 100-ліття Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  13.09.2019 – презентація повісті "Зачарована Десна" О. Довженка у рамках проекту "Довженкo Fest", організованого Харківським обласним методичним центром культури і мистецтва з нагоди 125-річчя славетного письменника й кінорежисера.

  07.09.2019 – участь студентів-філологів Каразінського університету, та перекладача Українсько-Польського академічного центру науки та культури Василя Сагана у Національному читанні.

  07.2019 – участь представників Каразінського університету у Міжнародній літній школі Лодзького університету на тему: «Соціальні та економічні аспекти мультикультуралізму у Європейському Союзі на приклад іЛодзі».

  06.2019 – поповнення бібліотечного фонду Українсько-Польського академічного центру науки та культури від Університету ім. Адама Міцкевича у Познані та Великопольсьского зв’язку літераторів. Отримано: різні видання, серед яких монографія язикознавця Яніни Квік–Осьовської, книги, присвячені історичним і археологічним дослідженням тощо.

  31.05.2019 – конференція в Інституті Історії УАМ, що відбулася в рамках святкування 100-річного ювілею університету ім. Адама Міцкевича.

  15.05.2019 – лекція на економічному факультеті д. іст. н., професора Інституту Історії університету імені Адама Міцкевича в Познані Марека Міколайчика на тему: «Польський шлях до Євросоюзу з перспективи 15 років членства».

  25.01.2019 – презентація проектів, реалізованих у Каразінському університеті у 2018 році за підтримки ГК РП у Харкові за участю Генерального Консула РП у Харкові Януша Яблонського, директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації Надії Кривицької, начальника відділу міжнародних зв’язків та презентаційної роботи Харківської облради Маргарити Камаси, заступника директора Департаменту з науки і освіти Харківської облдержадміністрації, начальника управління освіти і науки Володимира Ігнатьєва, директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міськради Віктора Рудя, ректора, академіка Віля Бакірова та інших.

  14.11.2018 – візит делегації Національного агентства академічної мобільності у складі старших спеціалістів Марти Майка-Біскуп і Міхала Качмарека у супроводі консула ГК РП у Харкові Яна Здановського.

  09.11.2018 – Міжнародна наукова конференція «Харків-Познань: спільні тенденції історичного розвитку протягом століть».

  25-26.10.2018 – регіональний семінар в ХарРІ НАДУ з 25 представниками 9 освітніх закладів Харкова – учасниками Консорціуму з питань підвищення спроможності системи освіти з публічного адміністрування. Семінар представників Краківського економічного університету і Малопольської школи публічного адміністрування. проф. д-ром Марчіна Завіцького і д-ра Романа Жебчука.

  17.10.2018 – зустріч на історичному факультеті з представником Європейського коледжу в Натоліні (Варшава) Романом Загороднім. Презентація стипендіальних програми.

  27.09.2018 р. – відкриття виставки в Музеї історії університету «Українські сліди на Пйотрковській землі (документи Державного архіву у Пйотркові Трибунальському)» - за підтримки ГК РП у Харкові.

  27-28.09.2018 – Міжнародна наукова конференція «1918 рік в історії Центрально-Східно Європи: до 100-річчя проголошення незалежності УНР та 100-річчя відродження Польської Державності».

  02-05.07.2018  візит групи студентів факультету менеджменту та інженерії продукції Лодзької Політехніки (керівник практики Яцек Гралевський) в рамках Договору об обмінних практиках.

  09.06.2018 – візит офіційної делегації на чолі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром культури та національної спадщини Республіки Польща, проф. Пьотр Ґлінським. Церемонія вшанування пам'яті загиблих офіцерів, розстріляних в Харкові навесні 1940 року, на Меморіалі жертв тоталітаризму у П’ятихатках

  04.06.2018 – презентація на історичному факультеті українського видання книги Вітольда Пілецького «Звіт Вітольда» за підтримки Генерального Консульства РП у Харкові (в рамках заходів, присвячених 70-річчю з дня смерті Вітольда Пілецького, які проводить Генеральне Консульство РП у Харкові у співпраці із Посольством Польщі в Україні). Гості університету: Радник Посольства Республіки Польща у Києві Емілія Ясюк, Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові Ян Здановський, др. наук, професор, зав кафедрою історії XIX і XX ст. університету Кардинала Вишинського (м. Варшава) Вєслав Ян Висоцький та Голова Фонду «Місія Перемоги», координатор проекту «Ротмістр Пілецький – Незламний Герой» Малгожата Барбара Купішевська.

  16.05.2018 – відкриття меморіальної дошки польському лікарю, ініціатору відкриття дитячої лікарні, Почесному громадянину Харкова Владиславу Франковському (вул. Максиміліанівська, 11) за участю Генерального Консула РП у Харкові Януша Яблонського, Голови Польського Дому проф. Станіслава Елліса (ініціатора ідеї створення меморіальної дошки), представників міської та обл. адміністрації, Харківського медичного товариства, польської громади, а також студентів Харківського національного медичного університету.

  15.05.2018 – зустріч проректора з питань навчання Люблінського університета Марії Кюрі-Склодовської, професора Аліни Орловьскої з проректором З.Ф. Назировим, обговорення напрямків співпраці; підписання Листа про наміри продовження Договору між університетами.

  14.05.2018 – День українсько-польської дружби в Каразінському університеті за підтримки ГК РП у Харкові. Загальноукраїнський лексично-граматичний диктант з польської мови. Круглий стіл «Перспективи розвитку полоністики та забезпечення якості підготовки з польської мови як іноземної». Гості університету: Генконсул РП у харкові Януш Яблонський, Консул Ян Здановський, проректор з питань навчання Університету імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні проф. Аліна Орловська, проф. Центру польської мови та культури для Польщі та іноземців УМКС Бартоломей Малішевський, керівник студій післядипломного навчання польської мови як іноземної Інституту Польської Мови факультету мов Університету імені Миколая Коперніка в Торуні Малгожата Гембка-Воляк.

  14.05.2018 – лекції польських професорів: професора Центру польської мови та культури для Польщі та іноземців університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Бартоломея Малішевського ("Сертифікація знання польської мови - на що звертати особливу увагу під час підготовки до іспиту") та Керівника студій післядипломного навчання польської мови як іноземної Інституту Польської Мови факультету мов Університету імені Миколая Коперніка в Торуні Малгожати Гембки-Воляк ("Мовна інтерференція польської та української мовами").

  24.04.2018 – науковий симпозіум у ЦНБ «Розстріляне Відродження»: Україна і Польща – слобожанський контекст» за підтримки ГК РП у Харкові.

  15.04.2018 – урочисте покладення квітів нa Меморіалі жертв тоталітаризму у П`ятихатках у зв’язку з 78-ю річницею Катинського злочину та 8-ю річницею смоленської катастрофи.

  11.04.2018 – візит делегації Краківського економічного університету на чолі з директором Малопольської Школи Публічного Адміністрування (МШПА) д-ром Кшиштофом Глуцом. Підписано Угоду про створення Консорціуму для поліпшення спроможності системи освіти сфери публічного адміністрування між Каразінським університетом і Краківським економічним університетом.

  11.04.2018 – нарада в Центрі з науковцями економічного та соціологічного факультетів університету, присвячена перспективним напрямам співпраці університету з Краківським економічним університетом і з МШПА.

  28.03.2018 – Презентація книги Ст. Пагачевського для дітей працівників Каразінського університету. Діти отримали 150 екземплярів книжки.

  11.02.2018 – презентація книги Ст. Пагачевського у Польскому Домі «Родина Родиною Діти що відвідують недільну школу, отримали 35 екземплярів книжки.

  13.12.2017 – візит офіційної делегації Польщі на чолі з Президентом Польщі Анджеєм Дудою до Харкова. Супровід делегації здійснював перекладач Центру Василь Саган.

  06.12.2017 – урочиста загальноміська презентація першого українського видання книжки Станіслава Пагачевського. Переклад і видання книги – спільний проект Центру і Познанського відділення СПЛ за підтримки ГК РП у Харкові. Присутні: віце-президент Познанського відділення СПЛ Данута Бартош, Консул ГК РП у Харкові Ян Здановський, заст. Начальника міжнародного відділу Харківської облдержадміністрації Маргарита Камаса.

  06.12.2017. Виставка «Станіслав Пагачевський і його герої» (Колонний зал Північного корпусу).

  9-12.10.2017 фестиваль польської музики імені Кароля Шимановського за участю у підготовці та проведенні перекладача Центру Василя Сагана.

  08.11.2017 – візит Єжи Ковалевського, координатора проекту «Координація і підтримка вищої полонійної освіти в Україні» фонду «Свобода і Демократія» (Варшава). Події: зустріч зі студентами спеціальності «Польська мова, польська література»; робоча нарада з керівниками і працівниками філологічного та історичного факультетів з обговорення співпраці у сфері підготовки студентів-полоністів та полоністичної науки у Каразінському університеті; візит до Центру та Музею історії університету.

  13.10.2017 – візит Маршалка Сенату РП Станіслава Карчевського (у супроводі Директора Полонійного бюро Канцелярії Сенату Гжегоша Серочинськогой, Посла Польщі в Україні Яна Пекло, Генеральний Консул РП у Харкові Януша Яблонського, Консула Яна Здановський) та зустріч у Польському Домі з представниками полонійних організацій та українсько-польських центрів. Виступ на зустрічі керівника Центру.

  12.10.2017 – презентація Польського альманаху «1915 рік: війна, провінція, людина» (ЦНБ).

  03.10.2017 – візит співпрацівника Європейського коледжу в Натоліні (Варшава) Романа Загородного та презентація магістерських програм на історичному факультеті ХНУ.

  22.09.2017 – прийом у Центрі делегації Великопольського воєводства (м. Познань) на чолі з Головою Сеймику пані Зофією Шальчик (на прохання міжнародного департаменту Харківської облдержадміністрації).

  03.07.-06.07.2017 – візит групи студентів факультету організації і менеджменту Лодзької Політехніки в рамках Договору об обмінних практиках.

  4.07.2017 – презентація роботи Центру студентам Лодзької Політехніки.

  09.06.2017 – екскурсія до Ландау Центру, блоку міжнародних центрів університету та для учнів старших класів ХЗОШ № 94. Лекція в Українсько-польському центрі (англійською мовою) про Каразінський університет і роботу Центру та презентація «Польща очами харківських студентів».

  Червень 2017 – візит проф. Сергія Недуха до Університету імені Адама Міцкевича в Познані (факультет фізики, кафедра фізики наноматеріалів) у рамках спільного дослідницького проекту.

  Травень-червень 2017 – виставка «Польща очима Харківських студентів» на економічному факультеті університету.

  23.05.2017 – Міжнародний круглий стіл «Перспективи міжнародної наукової та академічної співпраці Каразінського університету» за підтримки ГК РП у Харкові і за участю Координатор Представництва у Києві Центру польських правових наук факультету права та адміністрації Варшавського університету Лукаш Томік (спільно із Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, Українсько-Німецьким академічним центром, Українсько-франкофонним академічним центром та Центром українських студій імені Д. І. Багалія). Презентація Центром польських стипендіальних та наукових програм. Вручення диплому науковому працівнику Інституту астрономії ХНУ Дмитру Станкевичу за виклад, присвячений життю і діяльності Миколая Коперника.

  23.05.2017 – візит Координатора Представництва у Києві Центру польських правових наукфакультету права та адміністрації Варшавського університету Лукаша Томіка. Зустріч з деканом і працівниками юридичного факультету та обговорення напрямків наукової та академічної співпраці. Презентація Центру польських правових наук на круглому столі «Перспективи міжнародної наукової та академічної співпраці Каразінського університету».

  21.05.2017 – Свято завершення навчального року для учнів, які вивчають польську мову й культуру (Харківський палац дитячої та юнацької творчості) за участю перекладача Центру Василя Сагана.

  20.05.2017 – ІV загальноукраїнський диктант з польської мови в Україні (Національний технічний університет «Політехнічний інститут») за участю перекладача Центру Василя Сагана.

  20.05.2017 – Дні Європи в Харкові. Мистецький захід «Історія пісні «Гей, соколи»» за участю перекладача Центру (Український науково-методичний центр народної творчості).

  Травень 2017 – візит професорів Л.Ю. Посохової та С.І. Посохова та групи студентів до університеті Марії Кюрі-Склодовської у Любліні з традиційним архівним об'їздом.

  26.04 2017 – Урочистості до Дня Конституції Польщі (Прем'єр Палац готель Харків).

  23.04.-27.04.2017 – візит декана історичного факультету ХНУ Сергій Литовченко до Інституту археології Варшавського університету.

  21.04.2017 зустріч та прес-конференція у ЄрміловЦентрі за участю польських художників Анни Бохенек та Мар’яна Стемпка («Анатомія сучасності»). Переклад – Василь Саган

  20.04-21.04.2017 – участь у конференції Інституту археології УМКС в Любліні „Badania archeologiczne w Polsce środkowschodniej, w zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2016” працівників історичного факультет Станіслава Задникова та Ірини Шрамко.

  12.04.2017 – відкриття виставки «Микола Коперник. Життя і твір» у приміщенні Інституту астрономії за участю Генерального Консула ГК РП у Харкові Януша Яблонського та Консула Яна Здановського.

  07.04.2017 – відкриття виставки сучасного польського мистецтва «Кордони – лінії відрізу» в «ЄрміловЦентрі». Куратор проекту – Кшиштоф Бялович, куратор колекції – Катажина Третин-Зачевич. Переклад – Василь Саган.

  05.04.2017 – телепрограма на каналі «Р-1» «Сучасне мистецтво Польщі» за участю художника, автора мистецької експозиції Центру сучасного мистецтва в м. Торунь Кшиштофа Бяловича (Польща). Переклад – Василь Саган.

  2.04.-06.04.2017 – участь групи соціологів разом з проф. Л.Г. Сокурянською в конференції «ŻYCIE JAKO PROJEKT. Miejsce mlodzieży we współczesnym świecie» у Зеленогурському університеті.

  30.03.2017 – візит проф. Сергія Шульги та доцента Костянтина Білошенко до Центру мікроелектроніки та нанотехнологій Університету м. Жешув на нараду з приводу спільних наукових досліджень.

  21.03.2017 – зустріч зі студентами вузів Харкова з нагоди прем’єри вистави Т. Ружевича «Картотека» в театрально-музичній бібліотеці імені К.Станіславського за участю режисера Анджея Щитко (Польща), продюсера Марії Гарнецької (Польща) та театрознавця Марії Забеліної (Україна). Переклад – Василь Саган

  16.03.2017 – прес-конференція за участю провідних мас-медіа та артистів і глядачів у Харківському державному академічному театрі імені Т.Г. Шевченка (напередодні прем’єри спектаклю Т. Ружевича «Картотека»). Переклад – Василь Саган

  16.03.2017 – зустріч дирекції театру імені Т.Г. Шевченка й віце-директора драматичного театру в м. Белосток Конрада Щебйота. Переклад – Василь Саган.

  14.03.2017 – прес-конференція режисера Анджея Щитка в Харківській державній академії культури. Переклад – Василь Саган.

  10.03.2017 – вручення дипломів Консулом ГК РП у Харкові Яном Здановським переможцям диктанту з польської мови.

  9.03.2017 – зустріч режисера Анджея Щитка з глядачами в Єврейському культурному центрі. Переклад – Василь Саган

  13.03.2017 – скайп-конференція за участю деканів соціологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна та факультету політичних наук і журналістики УАМ (м. Познань) щодо спільної програми підготовки студентів ХНУ за спеціальністю «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю». Переклад – керівник Центру.

  21.02.2017 – прес-конференція на телеканалі ОТБ (за участю режисера Анджея Щитко і театрознавця Олени Либи). Переклад – Василь Саган.

  19.02.2017 – Презентація перекладів польської поезії Василя Сагана на поетичному святі журналу «Лава» – «Струни польської поезії» (бібліотека імені В. Белінського).

  27.01.2017 – Інформаційно-методичний семінар «Історія Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму» за підтримки ГК РП у Харкові і за участю Консула ГК РП у Харкові Яна Здановського. Співорганізатори семінару ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та КЗ «Редакційно-видавнича група Харківського тому серії «Реабілітовані історією».

  08.01.2017 – зустріч із режисером Анджєєм Щитком (Польща), на якій відбулось обговорення режисерського плану вистави Тадеуша Ружевича «Картотека». Переклад – Василь Саган

  20.12.2016 – презентація книги «Живи, и умирать не надо! Творческое наследие Владислава Эллиса и Владимира Одинокова» (під ред. Голови Польського Дому у Харкові Станіслава Елліса) на історичному факультеті.

  19.12.2016 – фестиваль «Традиції Різдва в Європі» (спільний захід, організований Центром разом з Українсько-німецьким та Українсько-франкофонним центрами).

  13.12.2016 – лекція польського проф. Агнєшки Матусяк (Вроцлавський університет) «Польські погляд на постколоніальні та деколоніальні студії у світлі досліджень літератури Центральної і Східної Європи після 1989 р.» в рамках проекту Посольства РП в Україні «25 років Польщі і України – освітня перспектива» та за підтримки ГК РП у Харкові.

  08.12.2016 – візит до Центру делегації університетів та громадських організацій м. Люблін. Презентація роботи Центру та обговорення можливих напрямків співпраці.

  01.12.2016 – диктант з польської мови у Каразінському університеті за підтримки ГК РП у Харкові. Переможець – слухач курсів Центру Євгенія Сорокодумова.

  15.11.2016 – урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Юзефу Пілсудському (Харків, вул. Університетська, 16, Українська інженерно-педагогічна академія). Ведучий – перекладач Центру Василь Саган.

  15.11.2016. Урочистості до Дня Незалежності Польщі та зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Польща Яном Пекло.

  26.10.2016 – Зустріч українських викладачів-полоністів у Посольстві РП у Кийові Презентація роботи Центру. Лекція Пауліни Горлевської «Життя і творчість Анджея Вайди».

  19.10.-22.10.2016 – візит до Каразінського університету делегація Лодзького університету: проректора з питань міжнародної співпраці проф. Павла Старости та зав. кафедрами інституційної економіки та міжнародної торгівлі економіко-соціологічного факультету професорів Пьотра Урбанка та Януша Щверкоцького. Події: зустрічі з деканами та студентами економічного та соціологічного факультетів, а також з керівництвом Каразінської школи бізнесу; лекція проф. Старости для студентів та викладачів «Соціальний капітал та економічний розвиток».

  16.10.2016 – телевізійне інтерв’ю з сенатором Польщі Гжегожем Печкісом  (переклад –Василь Саган) та концерт в Національному академічному театрі імені Лисенка, присвячений 25-річчю Товариства польської культури у Харкові. Ведучий – Василь Саган.

  08.10.2016 – інтерв’ю з режисером фільму «Диббук. Історія мандруючих душ» Кшиштофом Копчинським (у рамках фестивалю польського кіно в Харкові) – телевізійний канал ОТБ, модератор Дмитро Петренко. Переклад – Василь Саган.

  09.07.2016 – засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету в Каразінському університеті.

  03.07-19.07.2016 – візит 4 студентів економічного факультету до Лодзького університету для участі у традиційній літній школі.

  02.07.-12.07.2016 – візит делегації фізичного факультету (дев’ять студентів фізичного факультету і керівник доц. Олена Савченко) до Лодзьскої Політехніки в рамках договору про обмінні практики.

  2.06.2016 – візит консула ГК РП Яна Здановського на філологічний факультет. Вручення нагород переможцям диктанту, а також пам’ятних подарунків студентам-філологам, які успішно закінчили перший рік навчання.

  30.05.2016 – диктант з польської мови та презентація польських стипендіальних програм за підтримки ГК РП у Харкові (організовано Центром). Переможець диктанту – слухач курсів Центру Марина Кіт. Презентацію, яку було підготовлено Центром, розміщено на сайті ГК РП у Харкові

  19.05.2016 – виставка (у Центрі) польської дитячої книги та презентація польських письменників Марії Конопницької, Януша Корчака та Станіслава Пагачевського. Передача Центром дитячих книг на польській мові представникам Пісочинського колегіуму та школи в Циркунах (разом близько 400 екз.).

  19.05.2016 – виставка робіт учасників конкурсу молодих ілюстраторів польських та німецьких казок (співорганізатори – Українсько-німецький центр та Культурно-просвітницький центром «Дім Нюрнберга») за підтримки ГК РП у Харкові.

  18-22.05.2016 – архівознавчий об’їзд, організований Інститутом Історії університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні за участю група студентів та молодих науковців історичного факультету та професорів Л.Ю. Посохової та проф. С.І. Посохова.

  23.04.2016 – Фотовиставка «Польща очами харківських студентів» (підготовлено Центром) та поетичний концерт за участю студентів та викладачів педагогічного університету імені Г. Сковороди в рамках Карнавалу культур у парку Горького.

  20.04.2016 – презентація нових надходжень до бібліотеки Центру, у тому числі наукового збірника «Поляки на Харківщині: огляд джерел» та сьомого випуску «Польського альманаху», за підтримки ГК РП у Харкові.

  08.04.2016 – візит директора Центру промоції Люблінського університету Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) Марчіна Голембіовського та координатора програми ECIU Лодзьскої Політехніки Інни Ахтирської; презентація пропозицій своїх університетів для студентів Каразінського університету.

  07-09.04.2016 – візит начальника офісу відділу міжнародних відносин Лодзького університету Ліліани Лато; презентація Лодзького університету для студентів-каразінців.

  24.03.2016 – візит польського дослідника, дипломата, доктора гуманітарних наук Маріуша Машкевича до історичного факультету ХНУ; зустріч студентів та викладачів Каразінського університету та презентація книги "Польська політика щодо України, Білорусі і Росії у ХХ - початку ХХІ ст.: концепції та інтерпретації".

  24.02.2016 – візит делегації університету імені Кардинала Стефана Вишинського (УКСВ, Варшава) у складі заступника ректора УКСВ зі співробітництва з Україною д-ра Томаша Кульпи, заступника декана Факультету математики та природничих наук д-ра Рафала Беднарчика та студентки факультету права та адміністрування Нелі Жежіцької – стипендіатки програми Польського Уряду. Зустріч із студентами ХНУ.

  24.02.2016, 24.03.2016 – візит новопризначеного Генерального Консула РП у Харкові Януша Яблонського до Каразінського університету. Зустріч із ректором та відвідування Українсько-Польського центру.

  11.02.2016 – поетично-музичний фестиваль, присвячений Дню Святого Валентина, за участю студентів та учнів шкіл Харкова (співорганізатори – Українсько-німецький та Українсько-франкофонний центри).

  01.01.2016-31.03.2016 – конкурс молодих ілюстраторів польських та німецьких казок. (співорганізатор – Культурно-просвітницький центр «Дім Нюрнберга»); виставки конкурсних робіт у Домі Нюрнберга та у Північному корпусі ХНУ.

  23.11.2015 – презентація роботи Центру та бібліотеки Центру студентам нової спеціальності «Польська мова, польська література».

  11-12.11.2015 – візит директора бібліотеки фізичного факультету Ягеллонського університету Марії Павловській для участі у Міжнародній конференції «Харків як університетське місто».

  22-23.10.2015 –  візит делегації викладачів Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні докторів Артура Гурака і Кшиштофа Лятавця для участі у Міжнародному науково-практичному семінарі «Принципи пошуку, відбору та публікації історичних матеріалів для підготовки збірника документів «Поляки на Харківщині» та для проведення майстер-класу з просопографії та генеалогії в ЄрміловЦентрі.

  15.10.2015 – візит нового ректору ВШГБіГХ – Якуба Коралевського в ХНУ імені В.Н. Каразіна.

  24-27.09.2015 – візит делегації економічного факультету Каразінського університету і керівника Центру до Лодзького університету для участі у ювілейній Міжнародній конференції «Економіка та Суспільство» та у святкових заходах, пов’язаних із 50-річчям економіко-соціологічного факультету УЛ.   

  21.06.2015 – візит польських гостей з нагоди святкування 20-річчя Генерального Консульства РП у Харкові і 5-річчя Українсько-польського академічного центру науки і культури Каразінського університету. Прийом у Центрі п’яти Генконсулов РП з членами сімей і працівниками ГК РП у Харкові.

  30.06.2015 – лекція начальника відділу історичної освіти управління громадянської освіти Інституту національної пам’яті (м. Варшава, Польща) Яцека Павловича у Колонному залі на тему «Перебіг та наслідки перебування Польщі у зоні радянського впливу після ІІ світової війни» за матеріалами Інституту національної пам’яті (Варшава).

  30.06.2015 – виставка «В обіймах великого брата» (Совєти в Польщі 1944–1993) у приміщенні Колонного залу північного корпусу Каразінського університету.

  23.05.2015 – другий Всеукраїнський Диктант з Польської Мови "Ja Piszę, Ty piszesz, My piszemy po polsku..." у рамках реклами польської мови на базі Харківського Національного Педагогічного Університету ім Г. С. Сковороди.

  22-23.05.2015 – візит доцента Ягеллонського університету Пьотра Байора, (м. Краків) для участі у XV Кирило-Мефодіївськіх читаннях.

  20.05.2015 – візит делегації Вищої школи готельного бізнесу та громадського харчування у місті Познань. Підписання Договору про співпрацю між університетами. 

  18-22.05.2015 – архівознавчий об’їзд, організований Інститутом Історії університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (учасники – група студентів та молодих науковців історичного факультету)

  14.05.2015 – на історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася лекція польського історика і політолога Томаша Стриєка на тему «Кому потрібна гуманітаристика? Досвід Польщі і України».

  17.04.2015 – в університеті імені В.Н. Каразіна відбувся Міжнародний симпозіум «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

  6.03.2015 – відкриття бібліотеки Українсько-Польського академічного центру науки та культури ХНУ імені В. Н. Каразіна.  

  2.03.2015 – презентація польського видання книги Юрія Фельштинського та Михайла Станчева «Trzecia Wojna Światowa? Bitwa o Ukrainę”.

  28.10.2014 – візит Генерального консула РП Станіслава Лукашека і віце-консула ГК РП Якуба Коралевського до Українсько-Польського центру науки та культури. 

  24.10.2014 – Каразінський університет відвідала делегація Сенату Республіки Польща, яку супроводжували Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Станіслав Лукашик та Генеральний консул РП у Харкові у 2006-2010 рр. Гжегош Серотинський.

  13.10.2014 – у Залі засідань Вченої ради Каразінського університету відбулася презентація шостого випуску «Польського альманаху», що має назву «Січневе повстання 1863–1864: історія, люди, мистецтво», виданого за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові.

  30.09.2014 – у залі засідань Вченої ради Каразінського університету відбулася відкрита лекція польського політика, депутата Європарламенту, співголови Комітету з питань парламентського співробітництва ЄС–Україна, професора Павла Коваля на тему: «Європа та Україна в останній декаді».

  29.09.2014 – у рамках засідання Вченої ради університету Генеральному консулу Республіки Польща в Харкові Яну Ґранату було вручено диплом Почесного доктора університету (doctor honoris causa), медаль та традиційну перепустку до університету.

  17.09.2014 – у залі засідань Вченої Ради Каразінського університету відбувся науковий семінар «Польські рефлексії в літературі та мистецтві Слобожанщини». Семінар було організовано за підтримки ГК РП у Харкові.

  10.09.2014 – відкриття Українсько-польського культурно-освітнього центру в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові.

  10.06.2014 – відбувся регіональний диктант з польської мови за сприяння Генерального Консульства РП у Харкові та Українсько-польського академічного центру науки та культури у приміщенні Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету.

  28.04.2014 – у приміщенні Центральної наукової бібліотеки (ЦНБ) ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулося урочисте відкриття виставки «Миколай Коперник. Життя і твір» за сприяння Архіва Польської Академії Наук.

  1-11.04.2014 – у приміщенні Центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» проходила виставка польського плакату із власного зібрання Генерального консульства РП у Харкові «Багатство форми, багатство думки»

  27.02.2014 – презентація книги «Радянські німці. Між депортацією та масовою еміграцією (1941-1991)» за участю автора – віце-консула Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові к.i.н. Якуба Коралевського.

  11.12.2013 – презентація V ювілейного тому "Польського альманаха", присвяченого видатним полякам Харкова в Музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства імені А. Н. Бекетова за ініціативою Генерального Консульства Республіки Польща.

  7.12.2013 – зустріч з професорами з університету Марії-Кюрі Склодовської на історичному факультеті ХНУ імені В. Н. Каразіна.

  6.12.2013 – відбувся Міжнародний фестиваль "Традиції Різдва в Європі" організований ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна спільно з Українсько-польським академічним центром науки і культури і Українсько-німецьким академічним центром університету за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові, Французького інституту і Почесного консульства Німеччини в Харкові.

  19-23.11.2013 – візит делегації Політехнічного університету Лодзі.

  8.11.2013 – відбулася конференція, присвячена значенню історичного живопису у формуванні національної ідентичності (до 150-річчя поч