УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

 • ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

  27.01.2017 - відбувся Інформаційно-методичний семінар «Історія Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму» за підтримки ГК РП у Харкові і за участі Консула ГК РП у Харкові Яна Здановського. Співорганізатори семінару ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та КЗ «Редакційно-видавнича група Харківського тому серії «Реабілітовані історією».

  20.12.2016 - на історичному факультеті ХНУ пройшла презентація книги «Живи, и умирать не надо! Творческое наследие Владислава Эллиса и Владимира Одинокова» (під ред. Голови Польського Дому у Харкові Станіслава Елліса).

  19.12.2016 - відбулся фестиваль «Традиції Різдва в Європі». Він був організован Центром разом з Українсько-німецьким та Українсько-франкофонним центрами.

  13.12.2016 - пройшла лекція польського проф. Агнєшки Матусяк (Університет м. Вроцлава) «Польські погляд на постколоніальні та деколоніальні студії у світлі досліджень літератури Центральної і Східної Європи після 1989 р.» в рамках проекту Посольства РП в Україні "25 років Польщі і України – освітня перспектива" та за підтримки ГК РП у Харкові.

  08.12.2016 - візит делегації університетів та громадських організацій м. Люблін. Під час зустрічі пройшла презентація роботи Центру та обговорення можливих напрямків співпраці.

  01.12.2016 - за підтримки ГК РП у Харкові в ХНУ проведено традиційний диктант з польської мови. Перше місце посіла слухач курсів Центру Євгенія Сорокодумова.

  15.11.2016 - урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Юзефу Пілсудському (Харків, вул. Університетська, 16, Українська інженерно-педагогічна академія). Ведучий – перекладач Центру Василь Саган. Того же дня відбулися урочистості до Дня Незалежності Польщі та зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Польща Яном Пєкло.

  26.10.2016 - перекладач Центру Василь Саган представляв Центр на зустрічі українських викладачів-полоністів у Посольстві РП у Кийові. Під час зустрічі відбулась лекція Пауліни Горлевської «Життя і творчість Анджея Вайди».

  19.10.-22.10.2016 - візит проректора з питань міжнародної співпраці проф. Павла Старости та зав. кафедрами інституційної економіки та міжнародної торгівлі економіко-соціологічного факультету Університета Лодзі (класичний - УЛ) професорів Пьотра Урбанка та Януша Щверкоцького. Під час візиту відбулися зустрічі з деканами та студентами економічного та соціологічного факультетів, а також з керівництвом Каразінської школи бізнесу. Проф. Староста прочитав для студентів та викладачів лекцію «Соціальний капітал та економічний розвиток». Для Каразінської школи бізнесу УЛ надав інформацію для підготовки заявки на грант Вишеградського фонду, а також програми підготовки менеджерів та муніципальних діячів, а також зразки положення про Ради бізнесу на факультетах УЛ.

  16.10.2016 - відбулися: телевізійне інтерв’ю з сенатором Польщі Гжегожем Печкісом  (переклад здійснював перекладач Центру Василь Саган) та концерт в Національному академічному театрі імені Лисенка, присвячений 25-річчю Товариства польської культури у Харкові. Ведучий – перекладач Центру Василь Саган.

  08.10.2016 - відбулося інтерв’ю з режисером фільму «Диббук. Історія мандруючих душ» Кшиштофом Копчинським (у рамках фестивалю польського кіно в Харкові) – телевізійний канал ОТБ, модератор Дмитро Петренко. Переклад під час інтерв’ю здійснював працівник Центру Василь Саган.

  09.07.2016 -  в ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулось засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету.

  03.07-19.07.2016 в Університеті Лодзі (класичний - УЛ) відбулася традиційна літня школа, у якій взяли участь 4 студентки різних спеціальностей економічного факультету ХНУ.

  02.07.-12.07.2016 - відбувся візит делегації фізичного факультету ХНУ до Технічного університету Лодзі (ПУЛ). Дев’ять студентів фізичного факультету разом із керівником доц. Оленою Савченко мали літню практику у ПУЛі.

  02.06.2016 - візит консула ГК РП Яна Здановського, який вручив нагороди переможцям диктанту, а також пам’ятні подарунки студентам-філологам, які успішно закінчили перший рік навчання.

  30.05.2016 - за підтримки ГК РП у Харкові Центром організовано диктант з польської мови та презентацію польських стипендіальних програм. Перше місце посіла слухач курсів Українсько-польського центру Марина Кіт. Презентацію, яку було підготовлено Центром, розміщено на сайті ГК РП у Харкові

  19.05.2016 - у Центрі пройшла виставка польської дитячої книги та презентація польських письменників Марії Конопницької, Януша Корчака та Станіслава Пагачевського. Під час заходу представникам Пісочинського колегіуму та школи в Циркунах було передано дитячі книжки на польській мові, які Центр свого часу отримав з польської школи м. Луцьк (разом близько 400 екз.). Також, в цій день спільно з українсько-німецьким центром за підтримки ГК РП у Харкові та Культурно-просвітницьким центром «Дім Нюрнберга» було організовано виставку робіт учасників конкурсу молодих ілюстраторів польських та німецьких казок. Центром була здійснена підготовку презентації, присвяченої польським письменникам Марії Конопницькій, Янушу Корчаку та Станіславу Пагачевському, твори яких було обрано для конкурсу ілюстраторів. Центром також був ініційован переклад книги С. Пагачевського на українську мову. Партнером проекту стала Познанська філія Спілки Літераторів Польщі.

  18-22.05.2016 – група студентів та молодих науковців історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна (у супроводі професорів Л.Ю. Посохової та проф. С.І. Посохова) взяла участь у архівознавчому об’їзді, який було організовано Інститутом Історії університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

  23.04.2016 - в рамках Карнавалу культур у парку Горького Центром було організовано фотовиставку «Польща очами харківських студентів» та поетичний концерт за участі студентів та викладачів педагогічного університету імені Г. Сковороди.

  20.04.2016 - відбулася презентація нових надходжень до бібліотеки Українсько-Польського центру науки та культури за підтримки ГК РП у Харкові. У тому числі наукового збірника «Поляки на Харківщині: огляд джерел» та сьомого випуску «Польського альманаху».

  08.04.2016 - візити директора Центру промоції Люблінського університету Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) Марчіна Голембіовського та координатора програми ECIU Технічного університету Лодзі (ПУЛ) Інни Ахтирської, яки презентували пропозиції своїх університетів для студентів ХНУ.

  07-09.04.2016 - візит начальника офісу відділу міжнародних відносин Університету м. Лодзі Ліліана Латоу ХНУ, яка презентувала свій університет для студентів ХНУ.

  24.03.2016 - візит польського дослідника, дипломата, доктора гуманітарних наук Маріуша Машкевича до історичного факультету ХНУ. Відбулася зустріч студентів та викладачів Каразінського університету та презентація його книги "Польська політика щодо України, Білорусі і Росії у ХХ - початку ХХІ ст.: концепції та інтерпретації", яка вийшла у видавництві «Ніка-Центр».

  24.02.2016 - візит делегації університету імені Кардинала Стефана Вишинського (УКСВ) з міста Варшава у складі д-ра Томаша Кульпи – заступника ректора УКСВ зі співробітництва з Україною, заступника декана Факультету математики та природничих наук д-ра Рафала Беднарчика – викладача факультету теології, та Нелі Жежіцької – студентки факультету права та адміністрування, стипендіатки програми Польського Уряду. Вони зустрілися із студентами ХНУ.

  24.02.2016, 24.03.2016 - візит Генерального Консулу РП у Харкові у Каразінський університет. Відбулася зустріч із ректором та відвідування Українсько-польського центру. У Центрі він ознайомився з його діяльністю та напрямками розвитку.

  11.02.2016 - відбувся поетично-музичний фестиваль, присвячений Дню Святого Валентина за участі студентів та учнів шкіл Харкова (організовано Українсько-польським центром науки та культури спільно з Українсько-німецьким та Українсько-франкофонним центрами Каразінського університету).

  01.01.2016-31.03.2016 - спільно з Культурно-просвітницьким центром «Дім Нюрнберга» Центром реалізовано конкурс молодих ілюстраторів польських та німецьких казок. Виставки конкурсних робіт пройшли у Домі Нюрнберга та у Північному корпусі ХНУ.

  23.11.2015 - презентація роботи Українсько-польського центру науки та культури Каразінського університету та бібліотеки Центру студентам нової спеціальності «Польська мова, польська література».

  11-12.11.2015 - візит директора бібліотеки фізичного факультету Ягеллонського університету Марії Павловській. Вона взяла участь у Міжнародній конференції «Харків як університетське місто».

  22-23.10.2015 -  візит делегації викладачів з Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні докторів Артура Гурака і Кшиштова Лятавець. Вони відвідали ХНУ імені В.Н. Каразіна для участі у науково-практичному семінарі «Принципи пошуку, відбору та публікації історичних матеріалів для підготовки збірника документів "Поляки на Харківщині" та провели майстер-клас в ЄрміловЦентрі із просопографії та генеалогії.

  15.10.2015 - візит нового ректору ВШГБіГХ – Якуба Коралевського в ХНУ імені В.Н. Каразіна.

  24-27.09.2015 - візит делегації економічного факультету Каразінського університету і керівника Українсько-польського центру науки та культури Каразінського університету в університет м. Лодзі (УЛ). Вони виступили з доповідями на ювілейній Міжнародної конференції «Економіка та Суспільство» та взяли участь у святкових заходах, пов’язаних із 50-річчям економіко-соціологічного факультету УЛ.   

  21.06.2015 – візит польських гостей з нагоди святкування 20-річчя Генерального Консульства РП у Харкові і 5-річчя Українсько-польського академічного центру науки і культури Каразінського університету.

  2.06.2015 – лекція начальника відділу історичної освіти управління громадянської освіти Інституту національної пам’яті (м. Варшава, Польща) Яцека Павловича у Колонному на тему «Перебіг та наслідки перебування Польщі у зоні радянського впливу після ІІ світової війни», підготовленої Інститутом національної пам’яті (Варшава) у приміщенні Колонного залу північного корпусу Каразінського університету

  2-30.06.2015 – виставка «В обіймах великого брата» (Совєти в Польщі 1944–1993) у приміщенні Колонного залу північного корпусу Каразінського університету.

  23.05.2015 – другий Всеукраїнський Диктант з Польської Мови "Ja Piszę, Ty piszesz, My piszemy po polsku..." у рамках реклами польської мови на базі Харківського Національного Педагогічного Університету ім Г. С. Сковороди.

  22-23.05.2015 - візит Пьотра Байора, доцента Ягеллонського університету, м. Краків. Він взяв участь у XV Кирило-Мефодіївськіх читаннях, які проходили у ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

  20.05.2015 – в Харківському національному університеті перебувала делегація Вищої школи готельного бізнесу та громадського харчування міста Познань. В рамах візиту підписано договір про співпрацю між університетами. 

  18-22.05.2015 – група студентів та молодих науковців історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна взяла участь у архівознавчому об’їзді, який було організовано Інститутом Історії університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

  14.05.2015 – на історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася лекція польського історика і політолога Томаша Стриєка на тему «Кому потрібна гуманітаристика? Досвід Польщі і України».

  17.04.2015 – в університеті імені В.Н. Каразіна відбувся Міжнародний симпозіум «1915 рік: війна, провінція, людина: українсько-польські акценти».

  6.03.2015 – відкриття бібліотеки Українсько-Польського академічного центру науки та культури ХНУ імені В. Н. Каразіна.  

  2.03.2015 – презентація польського видання книги Юрія Фельштинського та Михайла Станчева «Trzecia Wojna Światowa? Bitwa o Ukrainę”.

  28.10.2014 – візит Генерального консула РП Станіслава Лукашека і віце-консула ГК РП Якуба Коралевського до Українсько-Польського центру науки та культури. 

  24.10.2014 – Каразінський університет відвідала делегація Сенату Республіки Польща, яку супроводжували Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Станіслав Лукашик та Генеральний консул РП у Харкові у 2006-2010 рр. Гжегош Серотинський.

  13.10.2014 – у Залі засідань Вченої ради Каразінського університету відбулася презентація шостого випуску «Польського альманаху», що має назву «Січневе повстання 1863–1864: історія, люди, мистецтво», виданого за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові.

  30.09.2014 – у залі засідань Вченої ради Каразінського університету відбулася відкрита лекція польського політика, депутата Європарламенту, співголови Комітету з питань парламентського співробітництва ЄС–Україна, професора Павла Коваля на тему: «Європа та Україна в останній декаді».

  29.09.2014 – у рамках засідання Вченої ради університету Генеральному консулу Республіки Польща в Харкові Яну Ґранату було вручено диплом Почесного доктора університету (doctor honoris causa), медаль та традиційну перепустку до університету.

  17.09.2014 – у залі засідань Вченої Ради Каразінського університету відбувся науковий семінар «Польські рефлексії в літературі та мистецтві Слобожанщини». Семінар було організовано за підтримки ГК РП у Харкові.

  10.09.2014 – відкриття Українсько-польського культурно-освітнього центру в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові.

  10.06.2014 – відбувся регіональний диктант з польської мови за сприяння Генерального Консульства РП у Харкові та Українсько-польського академічного центру науки та культури у приміщенні Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету.

  28.04.2014 – у приміщенні Центральної наукової бібліотеки (ЦНБ) ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулося урочисте відкриття виставки «Миколай Коперник. Життя і твір» за сприяння Архіва Польської Академії Наук.

  1-11.04.2014 – у приміщенні Центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» проходила виставка польського плакату із власного зібрання Генерального консульства РП у Харкові «Багатство форми, багатство думки»

  27.02.2014 – презентація книги «Радянські німці. Між депортацією та масовою еміграцією (1941-1991)» за участю автора – віце-консула Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові к.i.н. Якуба Коралевського.

  11.12.2013 – презентація V ювілейного тому "Польського альманаха", присвяченого видатним полякам Харкова в Музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства імені А. Н. Бекетова за ініціативою Генерального Консульства Республіки Польща.

  7.12.2013 – зустріч з професорами з університету Марії-Кюрі Склодовської на історичному факультеті ХНУ імені В. Н. Каразіна.

  6.12.2013 – відбувся Міжнародний фестиваль "Традиції Різдва в Європі" організований ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна спільно з Українсько-польським академічним центром науки і культури і Українсько-німецьким академічним центром університету за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові, Французького інституту і Почесного консульства Німеччини в Харкові.

  19-23.11.2013 – візит делегації Політехнічного університету Лодзі.

  8.11.2013 – відбулася конференція, присвячена значенню історичного живопису у формуванні національної ідентичності (до 150-річчя початку Січневого повстання 1863-1864 років).

  7.11.2013 – відкриття виставки, присвяченої Генріху Семирадскому в Харківському художньому музеї.

  29.10-02.11.2013 – візит професора Центру польської мови і польської культури Варшавського університету Петра Гарнцарека.

  31. 10.2013 – відкриття виставки робіт Артура Гроттгера і проведення щорічного диктанту з польської мови.

  15-22.10.2013 – Візит групи студентів Політехнічного університету м. Лодзь до механіко-математичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна.

  5.10.2013 – відбувся науковий пікнік у рамках проекту "Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні" за участю представників Центру міжкультурних ініціатив (Варшава) і Центру науки "Коперник" (Варшава).

  16-19.09.2013 – науково-практичний семінар в ЦНБ ХНУ "Libri Descripti. Експертиза рідкісних і цінних видань" за участю представників Ягеллонського університету (Польща).

  6.09.2013 – Візит проф. Головної торгової школи у Варшаві Лешека Бальцеровича до національного університету імені В. Н. Каразіна і присвячення його в почесні доктори університету.

  5-6.09.2013 – XI засідання Консорціуму українських університетів і Варшавського університету в Східнонаціональному університеті імені Лесі України (м.Луцьк). Учасники від Каразінського університету – директор Центру міжнародної співпраці доц. О. О. Шаповалова і проф. історичного факультету Л. Ю. Посохова.

  7-20.07.2013 – участь студентів економічного факультету (Максима Бічевіна і Дениса Коновалова) в роботі Літньої школи Університету м. Лодзь "The Human Security in the Contemporary World (HUM)" у рамках програми Erasmus Intensive Programme 2013.

  27.06.2013 – Підписання договору про співпрацю між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна з Варшавським університетом.

  12.06.2013 – візит до Каразінського університету делегації Політехнічного університету м. Лодзь у складі проф. Іренеуша Збічинського (декан факультету охорони довкілля) і д-ра Лукаша Качмарека (заст. Декана факультету механіки).

  14.05.2013 – Підписання договору про приєднання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна до Консорціуму українських університетів і Варшавського університету.

  22-26.04.2013 – Міжнародна бібліотечна конференція "Сучасна бібліотека: філософія, інновації, якість роботи", організована ЦНБ ХНУ, за участю директорів польських бібліотек – бібліотеки Політехнічного університету м. Лодзь (директор Блажей Ферет), університетських бібліотек міст Варшави, Познані, Кракова.

  24.04.2013 – Вручення Почесного знаку "За заслуги перед польською культурою", присудженого Міністром культури і національної спадщини РП за рішенням Генерального консульства РП в Харкові директорові Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету І. К. Журавльовій.

  6-14.04.2013 – "Архівознавський об'їзд" на базі Люблінського Університету (вивчення польської системи архівних установ, комп'ютерної програми "ZoSIA" – основи діяльності Національного цифрового архіву у Варшаві, архівів і бібліотек Кракова і Сандомиру). Учасники – група студентів і аспірантів історичного факультету ХНУ на чолі з проф. Л. Ю. Посоховою.

  27.03.2013 – Візит Надзвичайного і Уповноваженого Посла Республіки Польща в Україні Генріка Литвина в Українсько-польський академічний центр науки і культури університету ім. В. Н. Каразіна. Круглий стіл "Українсько-польський центр: нові переспективи академічної співпраці".

  22.03.2013 – публічна дискусія на тему "Теорія - історія - суспільство: громадська роль історії в Польщі і в Україні" за участю Генерального консула РП в Харкові Яна Ґраната, професора Войчеха Вжосека, українських істориків – проф. С. І. Посохова, В. Л. Маслійчука і В. В. Склокіна (модератор).

  22.03.2013 – відкрита лекція професора Університету імені Адама Міцкевича в Познані, віце-президента Польсько-українського історіографічного суспільства Войчеха Вжосека на історичному факультеті Каразінського університету на тему "Історичне джерело як реалістичне алібі історика".

  12.12.2012 – Міжнародна конференція в університеті ім. В. Н. Каразіна з питань захисту прав дитини "НЕМАЄ ДІТЕЙ – Є ЛЮДИ", присвячена року Януша Корчака.

  15-30.11.2012 – виставка "Правда і пам'ять. Катинський злочин". Головні організатори – Генеральне консульство Республіки Польща в Харкові, музей Традицій Незалежності в Лодзі і Українсько-польський центр університету ім. В. Н. Каразіна.

  21-23.11.2012 – VI Міжнародний форум у Білостоку з інноваційних технологій в медицині. Учасники від Каразинского університету – заступник декана медичного факультету Тетяна Севастьянова і старший інспектор деканату Сергій Жуковський.

  21.11.2012 – урочисте відкриття класу українсько-польської словесності в Пісочинському колегіумі і підписання угоди про співпрацю між Пісочинським колегіумом, ГК РП в Харкові, Харківською райрадою, Каразінським університетом і Українсько-польським центром.

  19.09.2012 – урочисте відкриття Центру Міжнародної співпраці університету за участю Генерального консула РП в Харкові Яна Ґраната і консула посольства Індії Азар Хана.

  15.09.2012 – візит президента Європейського парламенту в 2009-2012 роках Єжи Кароля Бузека до Каразінського університету, відкрита лекція "Євроінтеграція України" для студентів, аспірантів, науковців і викладачів.

  26.08-01.09.2012 – практика студентів економічногофакультету Каразинского університету – учасниківпрограми подвійних дипломів за фахом "Менеджмент" вПолітехнічному університеті м. Лодзь.

  9-22.07.2012 – візит студентів економічного факультету до Лодзі для участі в роботі Літньої школи Лодзинського класичного університету “Cohesion and Socio-Economic Tensions in the Process of International Integration.”

  12-16.06.2012 – візит директора ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна до Політехнічного університету Лодзі для участі в міжнародній науковій конференції «Значення і дослідження якості роботи бібліотек». Обговорення і підписання угоди між бібліотеками обох університетів.

  08.06.2012 – відкриття виставки «EASTERN ALLSTARS» в галереї «АВЕК». Виставка присвячена видатним футболістам польського та українського футболу за 100 років його історії. Виставка організована Інститутом прикладної історії у Німеччині. Під час відкриття було презентовано буклет «Поляки на мапі Харкова», підготовлений в рамках спільного проекту Генерального консульства РП у Харкові і ЦНБ ХНУ за підсумками симпозіуму «ВИДАТНІ ПОЛЯКИ ХАРКІВЩИНИ» (07.12.2011 р.). Координатор проекту – директор ЦНБ ХНУ І.К.Журавльова.

  04.05.2012 – за підтримки Генерального консульства РП у Харкові відбувся концерт Романа Перуцького (орган) з нагоди святкування Дня Констутуціі РП.

  25.04.2012 – участь студентів і викладачів філологічного факультету ХНУ у зустрічі звідомим польським письменником Янушем Леоном Вишневським, яку було організовано Генеральним консульством РП у Харкові в рамках щорічного книжкового ярмарку «Світ книги».

  21-24.04.2012 – участь студентів економічного факультету ХНУ в міжнародній студентській науковій конференції «ЛОГІСТИКА: СУЧАСНІ ТРЕНДИ І ВИКЛИКИ», що проходила у Політехнічному університеті Лодзі.

  27.03.2012 – візит до ХНУ групи філологів Політехнічного університету Лодзі у складі: директора Анни Зажицької, Еви Мерославскої та Себастьяна Собчинського з метою обміну досвідом у мовній підготовці студентів. У рамках візиту відбувся круглий стіл в Центрі міжнародної освіти ХНУ; гості також відвідали заняття у студентських групах з польської та китайської мов.

  26.03.2012 – візит до ХНУ делегації Політехнічного університету Лодзі й підписання договору про спільну підготовку бакалаврів за спеціальністю «Менеджмент».

  21.03.2012 – лекція директора наукового відділу Архіву ПАН, др. Ханни Краєвської «РОЛЬ ЖІНОК У ПОЛІТИЦІ НА ПРИКЛАДІ ІСТОРИЧНОЇ ОСОБИ – РОКСОЛАНИ» та відкриття виставки «ЖІНКИ В НАУЦІ». Організатори – Генеральне консульство РП у Харкові спільно з ЦНБ ХНУ.

  13-15.02.2012 – візит делегації економічного факультету ХНУ до Політехнічного університету Лодзі та узгодження договору про спільну підготовку бакалаврів за напрямком «Менеджмент».

  7-8.02.2012 – візит до ХНУ делегації Щецинського університету та підписання договору про співробітництво між університетами.

  27.01.2012 – святкування 106-ї річниці ХНУ імені В.Н. Каразіна. Почесний гість – Генеральный консул РП у Харкові Ян Ґранат.

  07.12.2011 – міжнародний симпозіум «ВИДАТНІ ПОЛЯКИ ХАРКІВЩИНИ», організований Генеральним консульством РП у Харкові спільно з ЦНБ ХНУ. Учасники з польської сторони: Барбара Клімчик (Опольський університет), директор Анджей Клубінський (ПАН, Варшава), Ярослав Ксьонжек, міністр-радник Посольства РП у Москві, проф. Анна Яремус-Левандовська, (Музична академія ім. І. Я. Падеревського, Познань). Присутні Генеральний консул РП у Харкові Ян Ґранат, консул Галіна Ґранат, віце-консул Аніта Сташкєвіч, колишній Генеральній консул РП у Харкові директор Ярослав Ксьонжек.

  06.12.2011 – лекція директора Анджея Клубіньского та відкриття в ЦНБ ХНУ виставки «ПОЛЬСЬКІ ДОСЛІДНИКИ СИБІРУ», підготовленої архівом ПАН за сприяння Генерального консульства РП у Харкові.

  02.12.2011 – панельна дискусія «ПРИКОРДОННЯ – ЗОНА ВЕЛИКИХ ЄРЕСЕЙ?» у рамках проекту «Уроки Мілоша для України». Основні дискутанти – Кшиштоф Чижевський (Польща), Микола Рябчук (Україна), Сергій Жадан (Україна). Модератор дискусії – історик Ярослав Грицак (Україна). Проект розроблено ГО «Форум видавців» за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Польського Інституту в Києві та Інституту Книжки у Кракові .

  30.11.2011 – візит до ХНУ імені В.Н.Каразіна Посла РП в Україні пана Генріка Литвина. Відвідання виставки рідкісних польських книг у ЦНБ ХНУ.

  29.11.2011 – прийом у Генеральному консульстві РП у Харкові з нагоди візиту посла РП в Україні пана Генрика Литвина

  25.11.2011 – візит до ХНУ директора Музею сучасного мистецтва в Кракові Марії Анни Потоцької з лекцією «ІСТОРІЯ НАВКОЛО МИСТЕЦТВА І В МИСТЕЦТВІ» (організовано кафедрою медіа-комунікацій ХНУ за сприяння Інституту Польщі в Києві).

  14-15.11.2011 – візит до ХНУ делегації факультету Організації та управління Політехнічного університету Лодзі та обговорення програми спільної підготовки бакалаврів за напрямком «Менеджмент».

  17.09.2011 – семінар у Харківському торговельно-економічному інституті – КНТЕУ «Перспективи українсько-польського співробітництва в Харківському регіоні», організований НДО «Віват Сократ» у рамках проекту співпраці між Дергачівським р-ном Харківської обл. України та м. Сосновець Верхньосілезького воєводства Польщі. Презентація роботи Українсько-польського академічного Центру ХНУ.

  13-15.09.2011 – візит Ректора ХНУ імені В.Н. Каразіна проф. В.С. Бакірова і проректора ХНУ З.Ф. Назирова до Варшави і Технічного університету Лодзі. Молодіжний футбольний турнір.

  8-15.09.2011 – мовне стажування двох студенток філологічного факультету ХНУ в Політехнічному університеті Лодзі - Гунько Юлії та Костенко Марини.

  30.06.2011 – підписання договору про співпрацю між ХНУ імені В.Н. Каразіна і Центром космічних досліджень Польської академії наук (Варшава).

  16.05.2011 – міжнародний колоквіум у ХНУ «УКРАЇНА-ПОЛЬЩА: СТИПЕНДІЇ ТА НАУКОВІ ПРОГРАМИ» (організовано спільно з Генеральним консульством РП у Харкові). Учасники з польської сторони: Анна Кужьма, радник посольства республіки Польша у Києві, Анджей Закшевський (Studium Europy Wschodniej, Варшавський університет), Анна Венцек (Польско-американська комісія Фулбрайта), Боґуміла Бердиховська (Національний центр культури, Варшава), Генеральний Консул РП у Харкові Ян Ґранат, віце-консул Аніта Сташкєвич.

  05.05.2011 – підписання договору про співпрацю між ХНУ імені В.Н. Каразіна та Лодзинським університетом (класичним).

  20-28.08.2011 – візит студентів Технічного університету Лодзі до ХНУ для проходження літньої практики.

  5-15.08.2011 – виїзд студентів фізико-технічного факультету ХНУ для проходження літньої практики в Технічному університеті Лодзі.

  3-17.07.2011 – виїзд студентів економічного факультету ХНУ до Лодзинського університету (класичного) для участі в роботі міжнародної Літньої школи «ГЛОБАЛЬНА КРИЗА ТА ЇЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ»

  19.04.2011 – вечір пам’яті лауреата Нобелевської премії Чеслава Мілоша в Центрі науки і мистецтва «Харківський будинок вчених» з доповіддю директора Анджея Клубінського. Вручення нагород учасникам літературного конкурсу. Організатори – Генеральне консульство РП у Харкові та Центр польської культури «Полонія».

  06.04.2011 – візит до ХНУ проректора Політехнічного університету Лодзі (ПУЛ) проф. Іренеуша Збічинського і підписання договору про співпрацю між ХНУ імені В. Н. Каразіна та ПУЛ. Одночасно було підписано договори між ПУЛ та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та між ПУЛ і Харківським національним університетом будівництва та архітектури.