UKRAIŃSKO-POLSKIE CENTRUM AKADEMICKIE NAUKI I KULTURY przy PAŃSTWOWYM UNIWERSYTECIE w CHARKOWIE imienia W.N. KARAZINA
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

PIKNIK NAUKOWY

НАУКОВИЙ ПІКНІК2В Україні завершився новий проект «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні». Мета наукових пікніків – популяризація наукових розробок, ідей і технологій та залучення до проведення експериментів будь-кого, незалежно від віку чи статусу, хто вірить у науку, поважає її й цікавиться новітніми науковими досягненнями. Такі заходи вже багато років проходять у різних країнах світу, у них беруть участь сотні тисяч небайдужих до науки людей.

Координаторами проекту були Центр міжкультурних ініціатив (Варшава) та Молодіжна організація «Стан» (Луганськ) у партнерстві з Центром науки «Коперник» (Варшава) за фінансової підтримки Фонду «Освіта для демократії» у рамках програми «Перетворення в регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи.

Цього року наукові пікніки відбулися у Тернополі (7 вересня), у Львові (14 вересня); у Києві (21 вересня), у Луганську (28 вересня) та Харкові (5 жовтня).

У кожному з названих міст фахівці Центру науки «Коперник» (Варшава), а також українські популяризатори науки (школярі, студенти, викладачі, учені) продемонстрували різноманітні закони фізики, хімії, біології, медицини тощо. А відвідувачі не тільки побачили лабораторні досліди, але й змогли взяти в них активну участь. Таким чином організатори довели, що наука – це не просто формули й схеми. Наука – це все, що навколо нас, наше життя й ступінь нашої свободи.

Програма заходів, список учасників, прес- і пост-релізи та інші інформаційні матеріали щодо проведення наукового пікніка в Харкові оприлюднені на сайті Асоціації випускників:http://alumni.univer.kharkov.ua/.