УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ПОЛЬСЬКІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ХАРКОВА: РЕАЛЬНЕ & ВІРТУАЛЬНЕ

ПОЛЬСЬКІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ХАРКОВА: РЕАЛЬНЕ & ВІРТУАЛЬНЕ

 

 

 

 

 

 

Протягом всієї своєї історії Харків слугував місцем проживання різних етнічних та конфесійних груп, простором діалогу, симбіозу і синтезу різних культур. Складовою частиною цієї мультикультурної мозаїки були поляки, які відігравали важливу роль в господарському, культурному, освітньому і т.п. житті міста. Северин Потоцький, Владислав Франковський, Альфред Федецький, Генрік Семірадський, Костянтин Горський – доля цих та багатьох інших видатних представників польського народу виявилася тісно пов’язаною з історією Харкова. Про них написані сотні сторінок наукових і науково-популярних праць, а в Інтернеті можна знайти мегабайти різноманітної інформації. Але чи всі сторінки історії польського Харкова добре нам відомі? Наскільки їх висвітлення численними авторами – фаховими істориками і аматорами – відповідає реаліям минулого? Наскільки широко опрацьована джерельна база і які приємні сюрпризи та сенсаційні знахідки приховує у собі Державний архів Харківської області? Які міфи з історії польського Харкова є найпоширенішими і чому вони потребують деконструкції?

Відповіді на ці та інші питання Ви зможете знайти, прослухавши лекцію «Польський Харків: terraincognita», якупрочитає Антон Бондарєв – відомий дослідник історії Харкова, автор проекту «Ніч історії Харкова», численних краєзнавчих розвідок, розміщених на електронних ресурсах «Харьков Манящий» i «Накипело».

По завершенні лекції Громадська організація «Центр дослідження і популяризації польської спадщини на Слобожанщині», яку репрезентує Антон Бондарєв, представить свої минулі, актуальні і майбутні проекти, спрямовані на дослідження історії Польщі і польської громади Слобожанщини.

Радо запрошуємо усіх бажаючих!