УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ «ЗВІТ ВІТОЛЬДА»

В честь 70-річчя з дня смерті Вітольда Пілецького Генеральне Консульство РП у Харкові, у співпраці із Посольством Польщі в Україні проводить ряд заходів, присвячених пам'яті ротмістра Вітольда Пілецького.

У 1940 році Пілецький добровільно піддався арешту німцями, щоб потрапити в концентраційний табір Освенцим, а потім створити там структуру руху опору. Завдяки цьому багато людей встигли врятувати свої життя. Пілецький втік з табору і після війни написав звіт, зміст якого в цьому році був переведений на українську мову і опублікований видавництвом «Ярославів Вал» в рамках проекту, що реалізується Посольством Польщі в Україні (за фінансовою підтримкою "Пластикс Україна"). Прем'єра українського видання відбудеться 2 червня о 15.00 на найбільшому українському книжковому ярмарку "Книжовий Арсенал" у Києві.

Презентація книги в Каразінському університеті відбудеться за участі Малгожати Барбари Купішевської, Голови фонду «Місія Перемоги», і др., професора, зав кафедрою історії XIX і XX ст. університету Кардинала Стефана Вишинського (Варшава) Веслава Яна Висоцького – дослідника біографії Вітольда Пілецького.

 

Учасники презентації отримають копію книги "Звіт Вітольда" польською або українською мовами.

 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у презентації.