УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ПРОЩАВАЙТЕ, ПАНЕ АНДЖЕЮ…

Анджей Щитко навчався в Державній академії кіно, телебачення й театру імені Леона Шіллера в Лодзі та в Гудменівській школі драми в Університеті Де Поля в Чикаго.

За своє мистецьке життя Анджей Щитко зіграв понад 50 ролей у кіно, понад 100 – у театрі, був зокрема директором Польського театру в Познані, художнім директором Польського театру в Нью-Йорку; як режисер він поставив десятки спектаклів у Польщі й за кордоном.

У Харківському державному академічному драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка Анджей Щитко здійснив три вистави за п’єсами «Прощай, Юдо» Іренеуша Ірединського, «Антигона в Нью-Йорку» Януша Гловацького, «Картотека» Тадеуша Ружевича. На прем’єру спектаклю «Антигона в Нью-Йорку» спеціально зі Сполучених Штатів Америки прилітав сам автор – всесвітньовідомий драматург Януш Гловацький, який дав найвищу оцінку унікальному режисерському таланту Анджея Щитка, неперевершеній майстерності акторів театру імені Шевченка, прекрасній висококультурній глядацькій публіці Харкова.

 

         … Усміхнений, доброзичливий, геніально талановитий, безмежно толерантний і делікатний… - таким навічно залишається в наших серцях Пан Режисер Анджей Щитко.