УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «30 РОКІВ ВИШЕГРАДСЬКОЇ СПІВПРАЦІ» З НАГОДИ ДНЯ ЄВРОПИ

Відкриваючи виставку, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик повідомив, що 30 років тому цю групу було створено як союз спочатку трьох, а потім чотирьох країн, метою яких було прагнення до європейської інтеграції, зміцнення військового, економічного та енергетичного співробітництва.
«…сьогоднішня виставка показує, що ми пережили і чого досягли разом із нашими друзями», - зазначив консул.
Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов в свою чергу підкреслив, що Харків завжди підтримував регіональне і міжнародне співробітництво, встановлюючи партнерські відносини з багатьма європейськими містами.
«У нас багато європейських друзів, з якими налагоджені міцні економічні та культурні зв'язки. І сьогоднішня подія є ще одним свідченням європейських прагнень Харкова», - зазначив Ігор Терехов.
В рамках свята на центральній сцені парку виступили учні Польської школи при Товаристві польської культури «Полонія Харкова» та вокально-хоровий гурток «Фантазія» Харківської загальноосвітньої школи №154, було також організовано тематичну вікторину.
Харків підтримує побратимські і партнерські зв'язки з містами країн Вишеградської групи: Варшавою, Познанню, Любліном, Ченстоховою (Польща), Брно (Чехія), Трнавою, Кошице (Словаччина), Дебреценом (Угорщина).