УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ АРТУРА ГРОТТГЕРА ТА ЩОРІЧНИЙ ДИКТАНТ

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ АРТУРА ГРОТТГЕРА ТА ЩОРІЧНИЙ ДИКТАНТГенеральне консульство Республіки Польща у Харкові та Українсько-польський академічний центр науки та культури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна мають честь запросити вас на відкриття виставки польського художника XIX ст. Артура Гроттгера, справою життя якого стало відтворення історії Січневого повстання (1863-1864).

Січневе повстання, 150-річчя якого ми відзначаємо цього року, є останнім національно-визвольним повстанням польського народу. П'ять циклів творів Артура Гроттгера, розроблених в техніці чорно-білих картонів, оповідають про суспільні настрої Варшави в період перед повстанням, ілюструють хід його подій і трагічну поразку. Саме творчість цього художника, який помер у молодому віці, сформувала образ Січневого повстання у свідомості багатьох поколінь поляків, сприяла створенню міфів, які визначають сприйняття і важливість Січневого повстання у польській історії.

Відкриття виставки відбудеться 31 жовтня 2013 р. о 14.00
у Північному корпусі Каразінського університету
(площа Свободи 6, другий поверх)

Того ж дня, після відкриття виставки, у конференц-залі Центру інновацій (площа Свободи 6, к. 234) відбудеться щорічний диктант та коротке тестування для:
- учнів шкіл, де вивчають польську мову;
- студентів (філологів та інших спеціальностей);
- слухачів курсів польської мови;
- осіб, охочих перевірити свої знання польської мови.
Комісію з оцінки результатів диктанту очолюватиме професор Центру польської мови і польської культури Варшавського університету пан Пьотр Гарнцарек.
Просимо повідомити про бажання взяти участь у диктанті до 29.10.2013
за номерами телефонів:
057-7578803 або 066-5243817 (з 10:00 до 17:00)