УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ЮВІЛЕЙ ПОЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ «POLONIA»

  За чверть століття в школі «Polonia» набиралися знання польської мови і культури понад 10 тисяч учнів, працювали 15 високопрофесійних учителів з Польщі і 25 – з України. Випускники польської школи продовжили навчання в університетах України,  Польщі та інших країн і нині успішно працюють у всьому світі. Зараз у «Полонії» навчаються близько 400 учнів. 

2ЮВІЛЕЙ ПОЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ «POLONIA»

  З вітаннями на ювілеї виступили новий Генеральний консул РП у Харкові Пйотр Стаханьчик, начальник відділу зв’язків із громадськістю Департаменту масових комунікацій Харківської облдержадміністрації Ольга Образцова, начальник відділу по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міськради Нікіта Стєрнін. 

  Ініціатором заснування школи була Голова Товариства польської культури пані Юзефа Чернієнко. Незмінним директором школи впродовж є кавалер ордена «Срібний Хрест Заслуги» від президента Республіки Польща Діана Кравченко.

  У польській школі «Polonia» не тільки вивчають польську мову, а й формують і розвивають таланти, про що свідчать успіхи учнів на престижних європейських змаганнях, фестивалях і конкурсах. Дарія Насєдкіна – лауреат Міжнародного хореографічного конкурсу в Болгарії, Анна Лутай та вокальний ансамбль «Перлинки» – пісенного конкурсу в Польщі; призові місця на Міжнародному конкурсі декламаторів поезії Марії Конопницької та Міжнародному кінематографічному фестивалі «Яніна Левандовська – незламна льотчиця Польщі» теж вибороли вихованці «Полонії».

 Виступи учнів школи, народного театру пісні «Таліца», народного ансамблю танцю «Закаблуки» та Вищого коледжу мистецтв надали святу феєричної краси й емоційної динаміки.

  Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна теж вносить свою вагому частку і сприяє  діяльності польської школи «Полонія». Великим авторитетом серед відвідувачів школи користується викладач полоністики ХНУ імені Каразіна Антон Штефан. Професійне випробування в «Полонії» пройшли студентки філологічного факультету Наталія Зорянська й Ліза Романовська.

  Урочисту частину і святковий концерт, приурочені 25-річчю польської школи «Polonia», провів перекладач Українсько-Польського академічного Центру науки та культури Каразінського університету.