УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

ЮВІЛЕЙНІ ПОЛЬСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ ЧИТАННЯ

ЮВІЛЕЙНІ ПОЛЬСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ ЧИТАННЯ

Доля Габріели Запольської тісно пов’язана з Україною: вона народилася поблизу Луцька, навчалася у Львові й організувала в цьому місті свій театр, тут було написано й шедевр «Мораль пані Дульської», високо оцінений лауреатом Нобелівської премії Чеславом Мілошем. На Личаківському цвинтарі у Львові, недалеко від могили Івана Франка,  знаходиться і місце вічного спочинку пані Габріели…

Габріела Запольська ніколи не була в Харкові, але 4 вересня цього року вона тріумфувала на сцені Харківського організаційно-методичного центру культури і мистецтва своєю неперевершеною виставою «Мораль пані Дульської». Режисер Наталія Муравйова представила високомистецький, філософськи поліфонічний, розмаїто костюмований спектакль. Актори аматорського театру «Полонія Харкова» при Товаристві польської культури Тамара Стоцька, Олена Муравйова, Ірина Карась, Олександра Стоцька, Олексій Муравйов, Віталій Калінін та інші своєю талановитою і переконливою грою донесли до глядачів ідею п’єси – осуд фальшивої філістерської екзистенції.

З передмовою о перипетіях життєтворчості Габріели Запольської виступив перекладач Каразінського Українсько-Польського центру Василь Саган.