УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЦЕНТР НАУКИ ТА КУЛЬТУРИ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
УкраїнськаРусскийPolskaEnglish

«ЗВІТ ВІТОЛЬДА»: ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ

У заході взяли участь Радник Посольства Республіки Польща у Києві Емілія Ясюк, Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові Ян Здановський, др. наук, професор, зав кафедрою історії XIX і XX ст. університету Кардинала Вишинського (м. Варшава) Вєслав Ян Висоцький та Голова Фонду «Місія Перемоги», координатор проекту «Ротмістр Пілецький – Незламний Герой» Малгожата Барбара Купішевська.

Пані Купішевська і пан Висоцький розповіли про непересічну особистість ротмістра Вітольда Пілецького, головні події його біографії, про підпільний рух, який він організував у концтаборі Освенцим і трагічних останніх роках життя відважного польського офіцера.

«ЗВІТ ВІТОЛЬДА»: ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 1940 році Пілецький добровільно піддався арешту німцями, щоб потрапити в концентраційний табір Освенцим, а потім створити там структуру руху опору. Завдяки цьому багато людей встигли врятувати свої життя. Пілецький втік з табору у 1943 р., і після війни написав звіт, зміст якого в цьому році був переведений на українську мову і опублікований видавництвом «Ярославів Вал» в рамках проекту, що реалізується Посольством Польщі в Україні. Прем'єра українського видання відбулася 2 червня на найбільшому українському книжковому ярмарку "Книжковий Арсенал" у Києві.

«ЗВІТ ВІТОЛЬДА»: ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ

 

 

 

 

 

Наприкінці презентації польські гості відповіли на запитання учасників і подарували їм екземпляри книжок "Звіт Вітольда" польською та українською мовами.

 

«ЗВІТ ВІТОЛЬДА»: ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ

 

 

 

 

 

Захід організовано Українсько-Польським академічним центром науки та культури Каразінського університету спільно з історичним і філологічним факультетами університету.